System BMW Charging

BMW Group ściśle współpracuje z TenneT - operatorem sieci energetycznej, w celu osiągnięcia innowacyjnych rozwiązań.

Udane wdrożenie systemu sterowania ładowaniem BMW Charging w Stanach Zjednoczonych dało podwaliny pod kolejne testy, tym razem w Niemczech. Niemiecki koncern motoryzacyjny tworzy ofertę dla swoich klientów, która pozwoli na ekonomiczne i niskoemisyjne ładowanie samochodów zelektryfikowanych. BMW Charging ma zapobiec zastojom w sieci energetycznej.

System BMW Charging - łącznik między pojazdem a siecią energetyczną

Inteligenty system sterowania ładowaniem od grupy BMW rejestruje potrzeby sieci elektrycznej i dzięki temu w sposób optymalny steruje podłączonymi pojazdami elektrycznymi. Projekt pilotażowy włączył do sieci energię elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł energii dzięki czemu nie zaistniała potrzeba korzystania z paliw kopalnych. Rezultat tego projektu to kolejny duży krok w kierunku cyfrowego połączenia pojazdów elektrycznych do sieci energetycznej.

Na drogach przybywa coraz więcej pojazdów elektrycznych co wiąże się z koniecznością dostarczenia jeszcze więcej energii elektrycznej. W tej sytuacji potrzebne są inteligentne systemy ładowania. Brak takiego sterowania może spowodować zastoje. Inteligentne sterowanie ładowaniem może obniżyć koszty produkcji energii, redukując zwiększenie produkcji energii przez elektrownie węglowe czy gazowe. Kolejną zaletą tego systemu jest ograniczenie rozbudowania linii energetycznych, co również ustabilizowałoby ceny energii elektrycznej.

Niezależny auto serwis ul. Bokserska 1c Warszawa, Mokotów BMW i8

System BMW Charging

Prekursor obecnego programu pilotażowego, już od kilku lat przechodzi korzystne testy na drogach Kalifornii w USA. Codzienne próby odbywają się na flocie ponad 300 samochodów elektrycznych. Lokalny operator sieci energetycznej nagradza finansowo kierowców pojazdów elektrycznych, co przynosi obopólne korzyści.


Niezależny auto serwis BMW ul. Bokserska 1c Warszawa, Mokotów
Telefon +48 882 553 355
czynne pn-pt 7:30-16:30