IV generacji hybryd plug-in BMW

Wprowadzenie IV generacji hybryd plug-in BMW poniesie za sobą aktywację nowatorskich funkcji, pozwalających maksymalizować przejechaną odległość przy wykorzystaniu napędu elektrycznego.

Najnowsze innowacje przedstawione na #NEXTGen, pozwalają kierowcom pojazdów BMW z hybrydą plug-in na realny wpływ na jakość życia w mieście. Nowy format komunikacji Grupy BMW pozwala na korzystanie z atrakcyjnych bonusów i zabawę z innymi użytkownikami.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej ograniczeń dla pojazdów emitujących spaliny, dlatego koncern BMW stale myśli o przyszłości i rozwoju samochodów o napędzie hybrydowym plug-in.

Strefy eDrive jako sposób na czyste środowisko

Jeśli jazda beze misyjna zostanie wprowadzona, wówczas wszystkie pojazdy będą lokalizowane za pomocą geo-ogrodzenia. Wjeżdżając do strefy eDrive, pojazd hybrydowy typu plug-in automatycznie przestawi się w tryb elektryczny. Ta strategia stanowi ogromny potencjał na zmniejszenie emisji spalin w aglomeracji miejskiej.

Jako uzupełnienie stref eDrive dostępna jest również funkcja o nazwie Punkty BMW. Aplikacja jest motywacją dla kierowców poruszających się pojazdami typy PHEV. Im więcej kilometrów kierowca przejedzie na napędzie elektrycznym, tym solidniejsza będzie jego nagroda punktowa. Aplikacja Punkty BMW docenia również wysokonapięciowe ładowanie akumulatorów. Chęć współzawodnictwa powoduje, że kierowcy częściej wybierają napęd elektryczny. Uzbierane w ten sposób punkty, kierowcy mogą wymienić na darmowe ładowania czy produkty znanych marek: Share Now, Park Now czy te ze sklepu Connected Drive Store.

Analiza wyników

Projekt pilotażowy "Elektryczna jazda po mieście" była pierwszą próbą rzeczywistą wspomnianych funkcji stref eDrive i Punktów BMW. W 2018 roku sprawdzono czy strefy śródmiejskie i aplikacja zachęcająca do regularnego ładowania przyniosły zamierzone korzyści. Badania przeprowadzone na około 50 mieszkańcach Rotterdamu dowiodły, że kierowcy samochodów PHEV 90 procent wszystkich tras w strefach eDrive przejechali na napędzie elektrycznym. Wersje beta aplikacji sprawiły, że obie funkcje zostaną wprowadzone w najbliższym czasie do seryjnej produkcji pojazdów BMW.

BMW i8

Korzyści samochodów BMW o napędzie hybrydowym plug-in względem pojazdów z tradycyjnym napędem:

  1. Poprawa jakości życia
  2. Oszczędności
  3. Właściwa temperatura
  4. Korzystne hamowanie
  5. Radość z jazdy
  6. Przystosowane do przyszłych wymogów


Niezależny auto serwis BMW ul. Bokserska 1c Warszawa, Mokotów
Telefon +48 882 553 355
czynne pn-pt 7:30-16:30